Vážení a milí spoluobčané!
Dovolte, abychom vám představili webové stránky poděbradského místního sdružení ODS. Najdete na nich informace o našem sdružení a hlavně naše názory na dění v našem městě. Jako konstruktivní opozice budeme pravidelně zveřejňovat naše návrhy na řešení problémů, které naše město tíží a ve kterých se často s představami vedení města rozcházíme. Pevně věříme, že vás naše názory zaujmou!

S vědomím toho, že politika je během na dlouhou trať, všem voličům ODS v Poděbradech slibujeme, že budeme dělat vše pro to, abychom vás nezklamali !

Rada MS ODS Poděbrady

Aktuálně « 3 »

 • 11.04. Proč ještě v Poděbradech nemáme přístaviště?

  Poděbrady patří díky Labi mezi města, která v létě míjí po vodě stovky lodí. Bohužel, jejich posádky doposud nemají možnost přistát u břehu, aby mohly navštívit naše město. A to je velká škoda!

  Petr Borecký

 • 23.03. Dobrá zpráva pro Poděbrady

  Možná jste ve víru křiku kolem personálních změn na radnici nezaznamenali nenápadnou zprávu, že Ministerstvo kultury rozhodlo a vyhlásilo objekt bývalé Občanské záložny v Poděbradech za kulturní památku. Občanská záložna na nároží náměstí Jiřího a Divadelní ulice v Poděbradech je bohatě zdobená novorenesanční budova vystavěná v roce 1898. Interiéru dominuje vysoký reprezentativní sál v jižním křídle, v němž se konaly plesy a divadelní představení. Budova náleží k architektonickým i stavebním dominantám města a je nedílnou součástí historického vývoje území městské památkové zóny Poděbrady. Další osud budovy bude plně pod kontrolou nejvyšší odborné autority, památkového ústavu. Věřím, že touto ochranou Záložna neskončí v propadlišti dějin a to je jistě dobrá zpráva pro Poděbrady.

  Václav Michl, krajský zastupitel za ODS

 • 23.03. Rebelie na městském úřadě?

  V úterý 20. března byl všem poděbradským zastupitelům rozeslán otevřený dopis pracovníků stavebního odboru. V něm vyjadřují své stanovisko k plánovanému sloučení odborů na MěÚ v Poděbradech, kterému jsme se věnovali v našem minulém příspěvku. Doporučejeme vám, abyste si přečetli přiložený dopis, který podle nás velmi dobře charakterizuje situaci na našem městském úřadě. Co si o tom myslíte vy?

  ODS Poděbrady

„DESATERO PODĚBRADSKÉ ODS“ aneb CO UDĚLÁME V LETECH 2018 - 2022

 1. V každém roce sestavíme vyrovnaný rozpočet.
 2. Prodáme Technické služby a snížíme tak náklady města
 3. Pošleme městské policisty do ulic – klademe důraz na prevenci kriminality a ochranu dětí
 4. Opravíme chodníky v celém městě
 5. Koupíme Záložnu a zpřístupníme objekt veřejnosti.
 6. Podpoříme výstavbu krytého bazénu v Poděbradech
 7. Nebudeme zbytečně kácet stromy
 8. Snížíme cenu za odvoz domovního odpadu a navýšíme počet sběrných míst
 9. Zvýšíme finanční podporu sportu a zlepšíme technické zázemí sportovních klubů
 10. Vytvoříme potřebné podmínky pro cykloturistiku a vodní turistiku

Místní sdružení ODS Poděbrady, www.ods-podebrady.cz